| 334499 a întrebat:

Cat poate castiga pe luna un spalator auto in zilele noastre?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Minumul pe economie si ce mai scoate din bacsis uri

| 334499 explică (pentru suntserios):

Cat ar putea scoate maxim pe luna la o spalatorie mare? Dar in medie?

| suntserios a răspuns (pentru 334499):

Habar nu am, dar mai mult de 1200 ron ma indoiesc

| 334499 explică (pentru suntserios):

Pentru ca citeam mesaje mai vechi cum ca la o spalatorie primesti si 5-10 lei ciubuc pentru o masina iar un patron se lauda ca angajatii lui fac numai din ciubucuri 40-50 lei pe zi.(mesaje gasite pe google, postate pe softpedia si alte forumuri, chiar de prin 2012 ) Sa se fi schimbat situatia chiar asa mult? Numai daca ai avea 20 masini pe zi si ti-ar da fiecare cate 3 lei ciubuc, ai scoate un 60 lei.(pe langa salariul minim pe economie) Corect? Dar hai sa luam scenariul cel mai urat : 20 masini =30 lei ciubuc in total pe zi + salariul 700 lei cel putin pe luna =1420 lei.Pai daca ai 1200 ron pe luna asta ar insemna ca romanii nu lasa mai mult de 50 de bani ciubuc.Aici te incadrezi tu? Ca nu cred ca n-ai macar 20-30 masini de spalat pe zi la o spalatorie respectata.Din ce oras esti?