| Girly97 a întrebat:

Persoane care utilizați Revolut, există o modalitate prin care îmi pot transfera banii din Revolut în contul meu Banca Transilvania fără comisionul de 5lei perceput de BT pentru încasările instant?

5 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

Da. Scoti din contul Revolut bani cash de la un bancomat si ii bagi in BT. Poate fi si un bancomat BT. Scoti de pe un card si bagi pe altul.
Revolut nu ia comision daca scoti bani de la bancomatul altei banci iar BT nu ia comision la introducere de cash in bancomat.
Important e sa ai card fizic la Revolut. Daca nu ai, nu poti face asta.

| haileewatson a răspuns:

Nu. BT percepe comision la tranzactii interbancare, iar Revolut e o banca diferita de BT.
Fa-ti ING si ai scapat.

| Girly97 explică (pentru haileewatson):

Am si cont la ING dar nu pot sa renunt la contul meu BT. Firma la care lucrez are cont tot la BT si imi incasez si salariul si comisionul de vanzari instant fara vreun comision. Momentan nu este o optiune sa imi inchid contul BT deschis acum 7 ani.

| haileewatson a răspuns (pentru Girly97):

Da, dar ai putea de asemenea sa-ti incasezi salariul la ING si nu iti ia niciun comision, doar ca va intarzia cateva ore/maxim 1 zi fata de restul colegilor care sunt la BT. Si asta e o optiune

| Tokyo44 a răspuns:

Sunt ceva dar puțin incomode.
Alimentezi in card de cadou ( al tău ) Kauffland, Lidl etc
Îl folosești ca cumparaturi online sau fizice.
Dacă ai sume mari, transfera i la alta banca ce nu ia comision de intrare ( cineva care îți e apropiat, de încredere )