| Rizer a întrebat:

Pntru retragere o suma de bani de la CEC am nevoie de o cerere pe acre trebuie sa o fac eu sauimi vor da ei o cerere tipizata pe care eu o voi completa, cum se procedeaza? Am nevoie pentru cineva ca sa afle ca ar vrea sa scoata banutii de la CEC.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuie sa mearga la CEC si sa completeze o cerere tipizata.

| fundrive78 a răspuns:

In mod normal la retragere indiferent de banca sau sistem trebuie sa iti dea ei un buletin de retragere numerar/ formular tip pe care sa il completezi cu datele tale si suma pe care vrei sa o retragi. de genul https://www.rbsmoneysense.ro/index.php?id=186, dar cel mai simplu e sa intri in cea mai apropiata sucursala sa intrebi. Bafta!

| Rizer explică (pentru fundrive78):

Nu e banca e CEC. Si ea vrea sa-si retraga banii pe care ia depus acum mai mult timp in urma.

| fundrive78 a răspuns (pentru Rizer):

CEC din cate stiu eu s-a privatizat si acum se numeste CECBank, dar asta nu este o problema, procedurile sunt standard asa ca si la vechiul cec trebuie sa existe formulare de retragere tip.