| Mihai_George_1997_Ooox a întrebat:

Pot face un credit de nevoi personale daca lucrez de 4 luni? Este primul meu job.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de regulamentul de creditare a fiecarei banci, unele cer 3 luni, altele cer 6 luni de vechime in munca, asa ca informeaza-te ce conditie are banca de unde vrei sa obtii creditul.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Din cate stiu eu, marea majoritate a bancilor dau credite dupa 12 luni de la angajare. Dar se pare ca sunt si anumite banci care ofera dupa 6 luni, dar in conditii speciale.
Ideal este sa intri in cateva banci si a ceri relatii, ca nu te costa nimic.

| Marbea a răspuns:

Trebuie sa intrebi la banci, sau intri pe site-urile lor si cauti la conditii de creditare.