| Alex200220175037157 a întrebat:

Salutare tuturor.
Am 19 ani, lucrez de 3 luni contract pe nedeterminata, si ma bate gandul sa fac un imprumut.
Ceva banca care ofera credit la 19 ani fara ipoteca?(credit de nevoi personale)
Multumesc, dau funda

Răspuns Câştigător
| siriusblack98 a răspuns:

Știam că trebuie să ai un minim vechime în muncă pentru un împrumut. La un moment dat era de minim 6 luni la actualul job sau minim 3 ani parcă vechime per total ca și salariat/contribuabil la stat. Ca și bancă îți recomand ING dar nu cred că îți dă ceva cu numai 3 luni lucrate.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Vrei sa-ti iei Iphone?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu te grabii sa faci credit de anul viitor vor creste dobînzile la imprumuturi, si tu nu sti cit timp vei avea serviciu, poate oricînd sa te anunte sefii ca de maine esti liber, si ce faci daca ei te dau afara nu te culca pe o ureche ca ai contract pe perioada nedeterminata, poate seful numai are bani sa va plateasca salariul ce faci in situatia asta? Bani la banca trebuie sa dai ratele, iar banca nu te imprumută fara sa aduci adeverinta de la locul de munca si fara sa ai minim 6 luni de cand esti angajat la actualul loc de munca, ce vrei sa cumperi asa urgent de ai nevoie de credit bancar si ce suma vrei sa-ti dea banca? Banca nu i ti va da tie nimic decat parintilor tai dar nu cred ca ei vor sa se impovareze cu rate sau mai rau sa puna ipoteca pe apartament si daca numai pot achita crditul vă pierde ti casa.Asta ai vrea?

| Vântulalb a răspuns:

Ce "nevoi personale" ai la varsta asta? Iti recomand sa nu te afunzi in datorii degeaba. Mai tarziu vei avea nevoi reale si nu vei face fata.
Mai bine aduna bani din salar.

| IonColchidan a răspuns:

Pentru a vedea solutia care se potriveste cel mai bine va sugerez sa va uitati pe http://creditrapid.ro