| anonim_4396 a întrebat:

Pot retrage din paypal pe un card mastercard? ( sau paypal accesta strict doar visa )

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Din PayPal retragi spre un cont, nu pe card.

| Ion976 a răspuns (pentru mihai69):

Din câte știu poți pe cont ( cu comision 0 doar ca aici trebuie de preferat ca acel cont sa fie în aceeași valuta ca și ce am în paypal. Adică nu prea cred ca dacă am euro în paypal pot pune un iban de lei cel mai probabil nu se poate ). Iar a doua varianta e sa retrag pe un card visa ( indiferent de valuta) comisionul perceput de paypal fiind în acest caz de 2€ comision fix +4% comsion de conversie valutara ( în caz ca am euro în paypal și card visa în lei o sa se facă conversie ). Doar ca... nu am card visa ci doar mastercard. De aia întrebam dacă nu se poate face ( poate e cineva pe TPU care a încercat ca pe net din câte vad se specifica ca doar pe visa merge )

| Ion976 a răspuns (pentru mihai69):

Sau se poate retrage din paypal pe un iban de la un cont curent în ron ( având în vedere ca în paypal am € )?