| anonim_4396 a întrebat:

Poti deschide un punct de vanzare (shaorma, hamburger, etc) in bucataria unui apartament de la parter (e de fapt putin etajul I)? Cam ce fel de aprobari si autorizatii sunt necesare si cam cat ar costa echipamentul? Ii rog sa raspunda la intrebare doar cei care cunosc, de tipul persoanelor care chiar au deschis afaceri in domeniu (va rog, fara pareri, idei si vorbe in vant)! Va multumesc frumos!

Răspuns Câştigător
| deejayra a răspuns:

Nu sunt autorizate o serie de activitati daca vrei sa iti deschizi fast foodul in apartament(nu stiu daca deschiderea unei shaormerii face parte din aceasta serie de activitati). Uita-te aicihttp://www.rubinian.com/lsc_00.php sau aici http://www.expertus.ro/contabilitate/stire.php?s=192 si vezi unde te incadrezi

3 răspunsuri:
| Instinkt a răspuns:

Costa foarte mult si iti trebuie multe acte si mereu bani de spaga pentru ca astia te gasesc mereu cu cv

| ciumpalaku a răspuns:

Succes!

| boker a răspuns:

Vei avea nevoie de acordul vecinilor si va fi foarte greu de obtinujt autorizatia sanitara...pt idei de afaceri poti incerca si www.ereb.ro