| IonutValeriu a întrebat:

Poti investii de exemplu 100 de lei in bitcoin iar peste o luna, daca pretul bitcoinului a crescut cu 20%, sa scoti 120 lei? Exista posibilitatea asta?

4 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Costul unui singur transfer de BitCoin: https://ycharts.com/indicators/bitcoin_average_transaction_fee

Deci nu prea poti investi doar 100 RON in BitCoin, ii pierzi aproape pe toti pe costul tranzactiei.

| Mirel4412 a răspuns:

Normal ca exista posibilitatea, dar daca nu intelegi ce e ala bitcoin si cred ca nu intelegi dupa cum ai pus problema, mai bine nu investii.

| IonutValeriu explică (pentru Mirel4412):

Unde mai exact imi pot face un cont bitcoin? Pe ce site? Unde pot adauga bani? fara scamuri, ma refer direct la ei oficial

| al0o0o0 a răspuns:

Pai cam asa functioneaza. Vad ca nu prea stii si investitiile nu se fac asa de capul tau fara sa te informezi inainte, deci fa un research mai amanuntit inainte sa investesti.