| niposs a întrebat:

Poti sa faci bani din youtube? Cum poti deveni partener youtube? Cand te plateste? Cat te plateste pe view?

9 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Poti deveni partener youtube daca ai un anumit numar de vizualizari pe clipurile pe care le incarci pe site. Ca partener, mi se pare normal sa te si plateasca, astfel nu vad rostul unei astfel de "asocieri" cu youtube. Personal, n-am cunoscut si n-am auzit pe nimeni care sa spuna cat a castigat si in cat timp. Nu stiu si daca nu cumva data la care s-a creat contul (o anumita vechime) are si ea importanta in numirea ca partener. Majoritatea clipurilor incarcate de un utilizator trebuie sa aiba foarte multe vizualizari pentru ca acea persoana sa poata castiga bani. Cred ca e valabila si varianta cu sponsori (dar aici tine tot de vizualizari). Daca poti atrage companii si poti dovedi ca fisierele video incarcate de tine au multe vizualizari sau se observa o crestere constanta a acestora (a vizualizarilor), astfel incat sa poti face reclama unui anumit producator, cred ca e si asta o metoda de a face bani. Sunt doar pareri. E bine sa cauti pe net sau sa intrebi chiar pe youtube direct persoanele devenite parteneri ai site-ului, pentru a fi corect informat.

| stroedaniel13 a răspuns:

Pentru a face bani cu youtube ai nevoie sa faci videoclipuri pe care sa le uploadezi regulat in contul tau.

Ideea e ca oricum youtube ti le promoveaza automat si iti ofera elanul de care ai nevoie iar daca videoclipurile tale prind la public vei strange cat mai multi abonati.

Vei castiga bani cu ajutorul anunturilor Google Ads si vei primi in jur de 3-4 centi pentru un click (de astea este important sa ai cati mai multi abonati).

Pentru mai multe detalii despre aceasta metode... si pentru mai multe metode iti recomand www.bani-pe-internent.net

| costan a răspuns:

Vezi aici mai multe metode de a castiga bani pe net, este inclusa si metoda youtube: http://bani-net-azi.ro

| jacobtim44 a răspuns:

Vezi Aici http://boomz.cabanova.com/cum-fac-bani-simplu.html
Trebuie sa iti faci cont la ei...este foarte bun, vei fi multumit

Sper sa te ajute

| TuguiMihai1 a răspuns:

Poti sa faci mai multi bani daca faci bloging
http://totuldespreweb.com/bani-pe-internet/cum-faci-bani-pe-internet/

| alexmarton a răspuns:

Un fel de adsens, dar sa ai propiile tale videouri, te palteste pe publicitate, de 10 secunde 20 30 etc. maxim 30, dar nu se merita, ca nu ai video cu copyright big grin

| andreianghe1 a răspuns:

Ma chinui de ceva timp sa fac bani cu youtube, nu prea am reusit.Voi cati bani ati facut?
Cele mai bune urari,
Andy
http://www.banidincriza.webatu.com/ideei_bani_pe_net.html