| LanguageMaster a întrebat:

Profesiile din domeniul juridic sunt bine plătite?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, sunt bine platite, unele mai putin, altele mai mult. Castigi foarte bine ca avocat sau notar, bineinteles daca esti foarte bun si cautat. Si salariile judecatorilor si procurorilor sunt salarii foarte bune.

| LanguageMaster explică (pentru Ioandelasal):

Cum poate un notar sau un avocat să ajungă renumit?

| Ioandelasal a răspuns (pentru LanguageMaster):

Este foarte simplu, facandu-si meseria foarte bine si comportandu-se frumos cu clientii.

4 răspunsuri:
| Speed99 a răspuns:

Daca esti avocat, income-ul e flexibil. Pentru a apara vreun parlamentar corupt poti sa primesti mii si mii de euro upfront, si inca (,) cateva mii daca, rareori in cazuri de coruptie, clientul tau castiga judecata.

In rest, desii sunt banoase toate, celalalte job-uri din domeniul asta sunt fixe.

andreia67
| andreia67 a răspuns:

In general da.