| S0nofS4tana a întrebat:

Va rog spuneti-mi profesiile care sunt platite cel mai bine dupa parerea voastra?

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Avocat, medic (nu se uită la tine fără plic la purtător!), notar, mediator, judecător. Polițistului i-a luat din salariu și la mai dat și afară, tare guvern mai avem.
Pa, pa.

| Artemisia a răspuns:

Avocat, judecator, notar, procuror si in general toate meseriile care ies dupa ce ai facut dreptul.
Sunt banoase aceste meserii, doar ca este greu pana ajungi ai grad mare, plus ca se fac nu stiu cati ani de ucenicie si bla bla bla.
Nici sa lucrezi in medicina nu e rau.Si acolo se castiga bine, dar dupa mai multi ani, dupa ce esti mai batran si ai mai multi ani de specializare.
Depinde si pe ce profil mergi la liceu.
Eu merg pe filologie pentru a putea intra la drept mai incolo.
va fi foarte greu, dar asta este.
Mereu trebuie sa lupti daca vrei sa ajungi ceva in viata.

| pufarina95 a răspuns:

Dupa parerea mea este avocatul care poate primi la un proces si suma de 200 de milioane in lei vechi dar este si o meserie foarte grea

| Gabriela2 a răspuns:

Judecator,medic,avocat