| MIChan a întrebat:

Puteti sa imi explicati, mai detaliat cum trebuie sa pariez la casa pariurilor? Am citit regulamentul, dar tot in,, plop" am ramas.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde ce tip de pariu faci. Daca esti incepator uite cateva sfaturi pentru pariuri usoare :
1) Pariu Simplu : 1 (bate echipa gazda), sau X (meci egal) sau 2 (invinge echipa oaspete)
2) Sansa dubla : adica 1x (bate sau face egal echipa gazda) sau x2 (bate sau face egal echipa oaspete)
3) Pariul Handicap : adica, o echipa va bate la o diferenta de un nr minim de goluri stabilit de tine, si apoi alegi echipa : 1 fiind gazda sau 2 fiind oaspete
3) Pariul in care indici nr minim/maxim de goluri. Aici vei intalni :
a) sub/peste 1, 5 goluri (adica, maxim 1gol, sau minim 2)
b) sub/peste 2, 5 goluri (adica maxim 2 goluri sau minim 3)
c) sub peste 3, 5 goluri (adica maxim 3 sau minim 4)
4) Pariul scor scorect : pariul in care ghicesti scorul corect
5) Pariul cu interval total goluri, si vei avea intervale de genul : 1-3 goluri, 2-4 goluri, 3-5 goluri, 4-6 goluri, 5+ Goluri

Atentie : nu uita ca inaintea meciului, sa scrii pe bilet codul respectiv. Fii atent ca fiecare tip de pariu are alt cod. Chiar daca e vorba de acelasi meci.
Eu ti-am dat cele mai simple tipuri de pariuri, dar mai sunt si altele ca : cine marcheaza in meci, cine da sau nu da gol, cine inscrie in ambele reprize, cine va da primul gol, in ce repriza se dau mai multe goluri, marcheaza ambele echipe, marccheaza ambele echipe in amble reprize, si multe altele.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce nu intelegi mai exact?
Iti alegi meciul pe care vrei sa pariezi, scrii codul meciului respectiv si langa scrii pronosticul, exemplu: 1(castiga gazdele), x (egal), 2 (castiga oaspetii) si mai sunt optiuni de pariere gen: ambele marcheaza, gazdele/oaspetii dau gol in prima repriza, peste 1, 5 goluri, castiga dupa ce a fost condusa, scor corect etc.