| targa1 a întrebat:

Recent am deschis un cont bancar si am inceput tranzactionarea online a unor monede virtuale prin intermediul WU. Am avut un profit net de aproximativ 20000 lei si as dori sa intreb daca se impoziteaza acest profit si cum se realizeaza cererea si cand, mentionand ca am inceput activitatea in Februarie anul acesta cu domiciuliu in Bucuresti. Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Iti declari veniturile la fisc, vor fi inregistrare si vei plati impozit pe ele

| targa1 explică (pentru suntserios):

Sti cumva care este declaratia care trebuie depusa?

| suntserios a răspuns (pentru targa1):

Declaratia 200 daca nu ma insel

| RedheadOnTheRun a răspuns:

Din februarie si pana acum n-ai gasit raspunsul?laughing