| Ioan489 a întrebat:

Sa zicem ca vreau sa bag niste bani de acasa pe cardul meu de debit. Cum fac? Ma Duc la banca si le spun ca vreau sa bag niste bani pe card? Daca am niste bani in cont no pot fi accesati de pe card, in cazul asta ma duc la banca si le spun ca vreau sa accesez o anumita suma pe card? Cum functioneaza in ambele cazuri?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Orice card este atasat unui cont. Contul se alimenteaza cu bani la care ai acces prim intermediul cardului

| Ioan489 explică (pentru suntserios):

Daca am o suma foarte mare in cont pot sa accesez toata suma doar prin intermendiul cardului?

| suntserios a răspuns (pentru Ioan489):

Exista niste limite la scoaterea de cash la bancomat si cred ca ai la platile catre comercianti