| TeodoraMaria98 a întrebat:

Sal TPU.Am 12 ani si vreau sa imi strang banii vreo 500 lei. Vreau niste idei dar nu sa-i cer mamei sau din astea. Fundaa cine imi raspunde.

Răspuns Câştigător
| Ramonaaaa a răspuns:

Poti sa incerci sa le faci diferita servicii vecinilor tai pe bani,cum ar fi sa le speli parbrizul, sa le plimbi cainele, etc.Atunci cand te trimit ai tai la magazin pastreaza restul`,pastrezi alocatia,mai te duci pe la rude in "vizita" si poate mai iti dau bani.
Sau poti sa o pui pe mama ta sa se faca reprezentant Avon, Oriflame, Metropolitan sau Lady`s si tu poti sa te ocupi de comenzi pentru ca nu este atat de greu.

6 răspunsuri:
| ΔH a răspuns:

Hahaha laughing ce idee super are Hazard.
Cica "stai si du caruturile in parcare la kaufland".
Super ideea. laughing
Iei carucioarele, le duci la locul lor si scoti moneda de 50 bani laughing

| PCH a răspuns:

ID:comenziladys

| SkittlesNuMaiTrecePeAici a răspuns:

Paithinking cand te trimit parintii la cumparaturi si ramane rest, pastreaza-l big grin; alocatia ta de 42 de lei(asta daca ti-o dau parintii straight face ); ceri bani de o inghetata si un suc, dar cumperi doar inghetata laughing

Sper ca te-am ajutat happy

| Hazard_7428 a răspuns:

In cat timp vrei sa ii strangi? parintii tai poate muncesc o luna pentru banii astia.
1. cauta sa ajuti pe cineva contra-cost: carat mobila, dus gunoiul, spala parbrize in peco (se catiga bine)
2. stai si du caruturile in parcare la kaufland
3.imprumuta de la bunici
4. vinde niste haine, bicicleta. daca se merita

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa si tu laba la un baiat, castigi 10-50 lei.

| EdiDa a răspuns:

Du-te in franta, imbracate in tiganca, si iti da sarkozy 300 de euro :]