| cOsmania a întrebat:

Sall. Am 14 ani si vreau sa donez o suma de bani intr-un cont prin BCR. Am nevoie de semnatura parintilor sa ma pot duce singur si sa semnez eu. Va rog seriozitate!

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Sa nu mai zici "ma". Nu este frumos. Ca sa depui banii la casierie iti trebuie Cartea de Identitate. Cand vor vedea ca esti minora, legal, va zice: stop. Unde este tata sau mama? Si s-a terminat!

8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Prevedere legala BCR: Minori: pentru copiii cu vârsta de până la 14 ani operaţiunile se desfăşoară doar prin reprezentanţii legali ai acestora, iar pentru minorii cu vârsta cuprinsă între 14 si 18 ani cu acordul reprezentanţilor legali.
Adica daca ai un cont la BCR si esti pus de parinti acolo poti s-o faci. Daca nu singura solutie este sa pui un major sa-i trimita cu specificatia ca sunt din partea ta. Daca vrei poti sa-l pui si pe agentul de paza de la banca sa-ti depuna banii. Mai mult, daca cunosti un angajat al bancii se rezolva.

| cOsmania explică (pentru Salontanul):

Deci am nevoie de semnatura? Eu am buletinul facut.

| Salontanul a răspuns (pentru cOsmania):

Da. Ai nevoie de un parinte sau tutore legal daca este din contul tau.

| cOsmania explică (pentru Salontanul):

Eu am buletinul. Deci imi trebuie semnatura nu?

| Salontanul a răspuns (pentru cOsmania):

Ti-am raspuns mai sus.

| cOsmania explică (pentru Salontanul):

Ma ti-am zis ca ma duc cu banii in mana si ii zi ca vreau sa depun suma de bani X in contul Y proprietar Z, am nev de semnatura da sau nu?

| Salontanul a răspuns (pentru cOsmania):

Sa nu mai zici "ma". Nu este frumos. Ca sa depui banii la casierie iti trebuie Cartea de Identitate. Cand vor vedea ca esti minora, legal, va zice: stop. Unde este tata sau mama? Si s-a terminat!

| darrio2007 a răspuns:

Este o intrebare?

| Alexandr a răspuns:

Nu cred...