| AlexandruMircea2003 a întrebat:

Sall. Am niste intrebari in legatura cu paypalul.
1. Trebuie sa am pe contul paypal numele care il am si pe card?
2.Cand trimit poza cu anume certificat sa pot baga bani mai mult decat x si sa primesc mai multi decat x ( nu stiu exact ) trebuie ca numele contului paypal sa corespunda cu numele din certificat sau trebuie sa fie numele de pe card?
Mersi stiu ca sunt cam stupide intrebarile dar. na

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Intrebarile tale is in ceata sa zic asa, nu ai formulat bine.Treb sa ai numele din card ca cel de la paypal intrebi tu? Pt ce anume? Contu de paypal e doara un cont, daca tu vrei sa platesti ceva, sa cumperi ceva o poti face cu orice card, nu conteaza ca e cardul cu numele tau sau e cardul lu vecinu laughing conteaza sa fie card si sal accepte paypal.Eu cand cumpar ceva online o fac prin paypal, pun cardul meu si aia e tot. Daca vine un amic la mine ca n-are cont si nu sta sa mai faca, daca vreau sai cumpar ceva.Ok imi da cardul lui bag cardul lui si cumpar asa.Bine astia au incredere in mine, eu le sterg cardurile dupa, ca daca le alsi alea raman toate acolo in contul tau de paypal. Apoi le poti folosi laughing ceea ce e magarie, adica nu-i frumos sa cumperi pe cardul altcuiva fara ca ala sa stie.Cam asa stau lucrurile.Nu stiu tu ce ai vrut sa stii exact, eu am spus povestea asta, poate ca e ceva de care te poti ajuta.
Ca idee cand vrei sa stii exact ceva legal de paypal si de alte chestii online conturi paypal etc suna la ei, te ajuta imediat si cum se spune intrebi direct la sursa.

| AlexandruMircea2003 explică (pentru relian):

Adica pot sa imi pune numele vasilescu cand eu am numele alex pe contul paypal fara nicio problema? laughing

| relian a răspuns (pentru AlexandruMircea2003):

Sa pui numele unde anume? Tu nu stiu vorbesti cifrat,codat laughing nu stii sa explici,sau ce anume vrei sa stii.
Am spus clar tu ai un cont pe paypal cu nume ce ai tu acolo ok?
Daca cumperi ceva poti folosi orice card,nu neaparat cardul tau,asta am spus.
Cand cumperi ceva prin paypal aia nu-ti cere nume,nu-ti cere nimic, ai acolo deja contul tau cu informatiile tale si atunci cand spune cu ce platesti bagi un card, ca e al tau ca e altcuiva nu conteaza, bagi doare informatiile de pe cardul ala ceti cere paypal.
Eu din cate stiu bag doara numerele de pa card niciodata nu maiu cerut alte informatii, decat numerele alea de pe card, fara nume fara nimic.Nui intereseaza pe aia ce nume e pe card.E ca si cum te duci la un magazin si tragi cun card,ce aia te opreste stai sa vad ce nume e pe card laughing informatiile tale sunt deja in contul tau de paypal,adica cine esti tu carei treaba cu tine. Daca umbli cu magarii, stiu si eu furi carduri si le foloseste sa cumperi prin paypal cu ele te prind aia imediat stai linistit.
Nu stiu despre ce nume vorbesti tu.
Contu de paypal e cont, faptul ca tu folosesti un card sa cumperi ceva nu vad nici o legatura.
Reformuleaza ce anume vrei sa stii, despre ce nume vorbesti tu.
Am inteles ai cont pe paypal, acolo ai nume tot, adresa informatii eventual si nr de telefon.Asta e clar
Acum despre ce alte nume vorbesti tu? La ce anume faci referire?
Paypal nu-s curiosi ce nume se afla pe un card cu care tu faci plati, atata timp cat cardul e valabil si are bani pe el totu e ok.Bine si daca nimeni nu reclama undeva ceva ca i s-a folosit cardul pentru mai stiu eu ce tranzactii.Aia e tot simplu clar, ce nelamurire ai tu ca nu pricep laughing