| TheDarkDragon a întrebat:

SAll, care poate sa imi dea exemple de joburi, la care se castiga destul de bine, si sa nu fie legate de matematica/fizica?

11 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Ce inseamna pentru tine "destul de bine"? Stergator la cur de babe si mosi in strainatate, nu iti trebuie mate/fizica. La noi, orice job platit bine implica si ceva management, deci matematica.

| TheDarkDragon explică (pentru KodrutZ):

Pai uite, de exemplu medicina, nu. e far mate, si daca esti chirurg iei multi bani, da facultatea e de aprox. 6 ani, si pana atunci din ce castigi bani?

| KodrutZ a răspuns (pentru TheDarkDragon):

Ce te opreste ca in timp ce faci medicina sa fii chelner, hamal, ghid turistic, infirmier/brancardier, vinzator de ziare, agent imobiliar sau orice altceva care sa iti asigure existenta imediata? Nu de alta, dar stiu caz de absolvent de medicina in Romania, fara bani sa isi faca rezidentiatul, plecat in Italia, lucrat cu toti analfabetii in constructii, dupa care lucrat ca brancardier fara studii pe salvare, infirmier/asistent, refacut/terminat/echivalat studiile acolo, ajuns ce ar fi fost de vreo 10 ani daca avea bani, adica medic. Omul ala are vocatie si a facut totul ca sa isi atinga scopul. Tu vrei sa te faci pur si simplu ceva ca sa iasa bani, sau ceva ca sa iti placa si sa fii bun in chestia respectiva? Uite de aia merg lucrurile pe dos la noi...

| KodrutZ a răspuns:

Hai sictir cu spamul tau ordinar.

| TheDarkDragon explică:

Da, mersi xD, dar am numai 14 ani, si pana ma angajez eu, nu stiu daca va mai exista afacerea asta.

| ρίтιкa a răspuns:

Profesor

| suntserios a răspuns (pentru ρίтιкa):

Profesor, bine platit... ha ce gluma buna

| ρίтιкa a răspuns:

Cercetator Analist Matematician

| TheDarkDragon explică (pentru ρίтιкa):

Pai eu am zis FARA MATEMATICA, da? Iar de profesori nici sa nu aud

| Creeper2000 a răspuns:

Avocat,Psiholog..nu prea sunt multe, trebuie matematica la majoritatea.

| Gabi_Popa_1973 a răspuns:

Avocat, Politicean sau Judecator si cehar la TPU