| anonim_4396 a întrebat:

Buna prietenii, imi puteti da niste exemple de facultati in care nu se studiaza matematica, fizica si chimia si tot ce tine de domeniul lor? Va multumesc

Răspuns Câştigător
| Aallllex a răspuns:

Banuiesc ca esti la profil uman. Poti urma litere, limbi moderne aplicate, drept, chiar si facultatea de economie unde se studiaza o matematica simpla ( algebra " 10 +30 =? " ). Depinde mult in ce clasa esti, pentru ca daca ai timp de pregatire, te poti pregati si pentru Politie, unde nu se studiaza niciuna din materiile enumerate de tine mai sus.

| anonim_4396 explică (pentru Aallllex):

Sunt la Filologie

1 răspuns: