| stefstefansteff123 a întrebat:

ma numesc Stefan, am 17 ani si sunt elev in clasa 10 e (profil lemn) si nu, nu am ramas repetent laughing) acum vreau sa fac 12 clase (nu dau bacul, nu vreau eu) si nu stiu ce servici sa imi gasesc...Ati putea sa imi dati niste idei? Ceva usor, poate chiar 2 servicii..Care nu au nevoie de multe ore de munca (maxim 5) dar nu vreau sa fie ceva legat de: lemn,croitor, sofer si alte prostii. Ceva gen bodyguard (adica vreau sa devin bodyguard, fac cateva ore de nu stiu ce si primesc calificare) acum depinde... funda

1 răspuns:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Bodyguard am fost eu.
Trebuie sa obtii o calificare in urma unui curs + exameni cu reprezentanti ai politiei, apoi pui dosar la IPJ si obtii atestat pentru paza.
Te poti angaja oriunde cu el, ca paznic, agent de paza in mall, hoteluri, agent de interventie la firma de paza...