| mamiloca a întrebat:

Salut bajeti si fete. Am nevoie de sfatul vostru, sunt in clasa a-9a profesionala textile. Si vreau sa stiu daca dupa ce fac 10 clase, pot sa le continui la seral? sau la o scoala privata? pentru ca atunci o sa fac 19 ani, am ramas repetent din cauza unei probleme de sanatate, si alte probleme. Si m-am reapucat dupa 2 ani, credeti ca este tarziu? am 17 ani acum. Voi ce ziceti? Apropo, nu mai primesc acea bursa de 200 lei/luna, dar nu cred ca e asa de importanta, macar 10 clase sa fac, dupa 12 la seral si la final iau bacul, vreau sa ma opresc la 10 clase fiindca vreau sa imi caut de lucru, anul viitor o sa-mi iau carnetul si o sa ma duc si eu sa ma angajez ca un om normal, sofer de marfuri, sau etc. se gaseste de lucru peste tot, nu este criza, cum zic altii ca fara 12 clase si bac poti muncii doar pe santier, stiu colegi cu 5-8 clase care acum au masini audi, au serviciu. Astept raspunsul vostru, daca mai trebuie sa continui sau nu, va rog vreau seriozitate, nu faceti glume proaste, am nev neaparat de sfatul vostru, e naspa cat de cat sa ai 17 ani si sa fii clasa a-9a, dar asa a fost sa fie, nu a fost vina mea.

Răspuns Câştigător
| Seewk_Skrool_1985 a răspuns:

Profesionala include 11 clase, dupa ce termini 11 clase continui la seral.

| mamiloca explică (pentru Seewk_Skrool_1985):

Cand voi termina clasa a 11-a o sa am 20 de ani =). Nu se poate dintr-a 10-a?

| Seewk_Skrool_1985 a răspuns (pentru mamiloca):

Ba da poti si din a 10-a dar daca te lasa ca la 20 de ani sa fii cu aia mici nu vad de ce n ai ramane cu ei... seralul e putin obosit cei drept e mai bine acolo te mai iarta profu si etc... dar mna.

| mamiloca explică (pentru Seewk_Skrool_1985):

Stiu, dar nu ma refer sa ma duc la "seral" eu zic sa ma duc unde-va la privatt adica sa platesc pe an, si sa ma treaca clasa a12-a dupa dau bac ul, cica trebuie sa platesti 3000 de lei pe an
. Tu crezi ca am facut bine ca am reluat liceul iar? tot daca sunt in urma cu 2 ani? 22-23 de ani esti inca tanar, ai timp sa muncesti zic eu. dar totusi