| KentON a întrebat:

Va rog frumos sa i-mi spuneti si mie daca stiti unde pot face un imprumut nebancar ceva gen PFA sau IFN....sau daca se poate sa fac imprumut la banca si sa nu am loc de munca dar sa girez cu cv!( mentionez ca nu am loc de munca) si daca stiti de unde pot sa iau va rog frumos sa i-mi dati si mie un site ceva! Va multumesc! Dau funda celui care ma ajuta!

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

La camatari.

nu iti da nimeni niciun imprumut fara o dovada ca ai venituri. chiar si pfa are venituri.

| KentON explică (pentru suntserios):

Nu sunt pfa... vreau un imprumut de la pfa sau ifn.dar sa nu imi ceara adeverinta de venit

| suntserios a răspuns (pentru KentON):

Nimeni nu iti da imprumut cand tu nu ai cum sa dovedesti ca ai din ce plati.

| pietrean a răspuns:

Ce intelegi tu prin imprumut nebancar,PFA sau IFN? Adica nu de la banca,ci de la o persoana fizica(adica de la un camatar)? Persoana Fizica Autorizata? Intreprindere Fizica N...(Autorizata)?
In cazul in care nu ai un venit realizat,ca angajat cu carte de munca, sau o firma inregistrata, dovedind cu balantele din mai multe luni, avand mereu un profit destul de substantial, nu poti primi imprumut de la nici-o banca.Doar de la un camatar(si aici sigur trebuie sa girezi cu ceva, existand riscul sa-l pierzi mai mult ca sigur!), sau un CAR, daca ai un fond bunisor.

| coolacc a răspuns:

Intra acum pe http://bit.ly/happy-credit
Toate costurile creditului se retrag din suma finantata

· Nu se fac verificari la Biroul de Credit,

Nu se tine cont de profilul clientului, nu exista varsta maxima, conditii de eligibiltate persoana fizica;
· Nu se tine cont de rate actuale, se pot raefinanta sau se pot oferi doar sume pentru nevoi personale;
· Nu sunt necesare documente de venit, de niciun fel. Analiza se efectueaza doar pe imobilul adus in garantie;
· Se accepta imobilele tertilor;
· Costurile privind notarul, asigurarile, si chiar si restantele la impozit (daca exista, se regasesc pe certificatul fiscal) se pot retrage din credit;
· Se face preevaluare in baza fotografiilor, astfel incat incadrarea este facuta la valoarea reala a imobilului;
· Timp scurt de raspuns : preaprobare in maximum 24 de ore, aproximativ 5 zile lucratoare pentru intregul proces;

Intra acum pe http://bit.ly/happy-credit