| Tricky95 a întrebat:

Salurare! Ma gandeam sa incep un mic comert stradal si am nevoie de sfaturi. Ce credeti ca ar trebui sa vand?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Fiindca intrebi de comert stradal, as recomanda sa vinzi: covrigi calzi si braga, de exemplu. Oamenii sunt sensibili la mirosul de paine calda si sar imediat pe tine.

Nu as recomanda pantofi in nici un caz, ca nu poti cara in carca cutiile cu pantofi, apoi, nu poti aseza clientii pe bordura strazii sa probeze pantofii, deci, ideea de mai sus nu o vad aplicabila la tine.

6 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Orce se vinde bine si ies bani de la aparaturi la haine

| WoKy a răspuns:

Renunta. O sa umbli sa dai cu subsemnatul la sectie.
Tara te vrea jos. Marii antreprenori te omoara de mic.
Orinteaza-te in altceva. Eu unul nu m-as risca.

| Tricky95 explică (pentru WoKy):

Voi lucra legal. Vreau sa iau autorizatie.

| WoKy a răspuns (pentru Tricky95):

Felicitari pentru initiativa.

| Surtulecs a răspuns:

Buna! Daca iti doresti sa iti deschizi o mica afacere poti incepe cu comercializarea de incaltaminte de firma aduse de peste prut la un pret mai convenabil, mai ales ca in zilele de azi adidasii, pantofi etc. de firma sunt cautate chiar daca sunt originale sau nu. E o afacere mai ales daca iti vaci niste potentiali clienti care sa iti duca numele si la urechile altora. Iesi cu profit. Depinde de unde aduci. Aceasta afacere nu este in totalitate folosita in mediul stradal insa o poti jongla cum doriti.

Sper ca te-am ajutat!

| Surtulecs a răspuns (pentru Surtulecs):

Scuzati unele greseli gramaticale.