| anonim_4396 a întrebat:

Salut! Acum ceva timp o ruda a accesat un împrumut in valoare de 30.000€ in Suedia iar din cauza lipsei de munca a revenit in România plătind doar câteva rate din împrumut. Intrebarea mea este dacă poate avea probleme acasa din cauza acestui împrumut făcut acolo. Va mulțumesc

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, poate avea probleme. Intai i se vor trimite somatii de plata, dupa care poate fii cautat cu interpolul, pentru frauda.

PS explicabil acum topicul anterior, unde ne-ai intrebat in ce ai putea sa investesti cei 20.000 euro.

Eu sfatuiesc aceasta ruda a ta, sa dea banii inapoi, inainte sa aiba probleme serioase.

| sierra1 a răspuns:

Mâna legii (europene) e lungă. Nu scapă!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă nu vrea să aibă probleme, să achite ratele în continuare, de aici, unde locuiește acum. Dacă nu, va fi urmărit își aici de către acea bancă șu nu va scăpa.

| johnnny123 a răspuns:

Tu chiar crezi ca o banca ar oferi un imprumut daca ar fi atat de usor pentru datornic sa scape? Evident ca va avea probleme, banca aia stie totul despre el.