| Alinn01 a întrebat:

Salut!
Am 10k euro si nu am idee in ce sa-i investesc, o idee?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cumpara o dubita si faci curierat!
Este cerinta imensa acum de curieri, fiindca din cauza pandemiei toata lumea cumpara online si are nevoie sa-i fie dusa acasa, marfa. Apoi, vine craciunul si se cumpara masiv, deci este cerinta imensa de curieri.

| gabicoo a răspuns:

Mergi la Cazinou!
În cel mult o oră nu o să mai ai problema asta!

| Lukasssz a răspuns:

Eu personal zic sa iti deschizi o shaormerie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O varianta ar fi sa-i pastrezi pentru zile negre sau pentru urgente, cum ar fi o operatie.

Iar daca vrei sa te specializezi in ceva si esti sigur ca iti doresti poti cumpara cursuri/carti etc.

| DaFrateEuSunt a răspuns:

Din asta 10k euro te sfatuiesc, in primul rand, sa investesti doar 2.5k euro, pentru ca restul trebuie sa il consideri necesarul tau
uita-te la videorui pe Youtube despre cryptomonede si intereseaza-te despre valorile fiecarora la momentul actual, vezi cat au crescut in 24 de ore, o saptamana, o luna samd. Nu te sfatuiesc sa investesti totul doar intr-o moneda, investeste in mai multe.
https://coinmarketcap.com/
Un site bun pentru a vedea preturile fiecarora in prezent si trecut.

| Grigore31 a răspuns:

Daca cumparai benzina acum cateva luni acum ai fi avut 13k.

| Iubescdocumentarea a răspuns:

Pai o varianta care mie mi se pare buna ar fi să investești în tot ce înseamnă nevoie umană pentru tine familie și apropiați și ce rămâne pui deoparte sau daca ai deja deoparte și vrei sa ii cheltuiești probabil ști că a face bani nu este ușor dacă tu ai muncit pentru ei nu alți oameni ai putea sa ii investești în ceva ce te pasionează sau lucruri ce îți încălzesc inima nu orice asociație de caritate dar ar fi de ajuns și cumpărând haine mâncare jucați pentru un adăpost de animale sau de copii de oameni fără casă ori ce îți place ție.