| anonim_4396 a întrebat:

Am 250.000 euro in ce as pute sa-i investesc? Aveti vreo idee serioasa?

Răspuns Câştigător
| JustMeFlory a răspuns:

Ia-ma de nevasta si iti spunlaughing
Glumesc!
Cu criza asta eu zic sa stai iti tii banii la saltea.Asteapta sa treaca criza asta, ca sa fi sigur ca nu investesti banii degeaba. Dar daca tot vrei gandeste'te la un domeniu in care se castiga si pe timp de criza!happy

28 răspunsuri:
| videoblog a răspuns:

Poate te orientezi pe ceva in domeniul internetului.

| Brigitta a răspuns:

Ai putea sa-i investesti in mai multe afaceri pentru ca asa riscul de a falimenta in toate e mai scazut.
Nu stiu de unde esti asa ca nu cunosc preturile d la tine din oras si nici piata.
Ai putea cumpara un apartament cu 2 camere si l-ai putea inchiria. Asa scoti bani imediat. Si pana la urma ramai si cu apartamentul.
Sau gradinite; parintii oricum trebuie sa-si trimita copilasii undeva pentru ca ei trebuie sa lucreze. Dar astea doua idei doar daca locuiesti intr-un oras mai mare.
Alte idei:curierat rapid, magazin de legume/fructe cu gradina/productie proprie (si atunci in gradina ta ai putea pune si stupi de albina ca sa produci miere).
In rest cred ca ar trebui sa analizezi piata si sa vezi unde este penurie si unde ai putea puncta.

| optimista_5827 a răspuns:

Schimba-i in lei...si apoi schimbi usa de la camerasad

| sorin a răspuns:

La bursa

| kotys a răspuns:

Hmmm...pe criza asta ii greu de zis.eu unu as incerca in turism, avand in vedere ca am fost pe afara si am vazut la ce nivel ii turismul in rom.

| albastrel a răspuns:

Investeste-i in mine big grin

| Moneyandfame a răspuns:

Am impresia ca o sa te ia lumea peste picior ca ciorapul.

| Haydee a răspuns:

Mai Nick mai de ce ai spus? Mai incet ca aud hotii...
In ce sa-i investesti? In ce ti se pare tie profitabilbig grinlaughing

| naya a răspuns:

Restaurant? salon de cosmetica? o cabana turistica pe undeva?

| daddy a răspuns:

Pune-i la banca sau pastreaza-i pana iti vine o idee buna k pe criza asta nu prea vad sa faci o investitie buna cu eiwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In imobiliare...trebuie sa creasca...
O investitie nu se face de azi pentru maine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hai in Timisoara si deschide o cafenea fainabatting eyelashes o sa ai multi clienti. Uite, ne asociem, tu vii cu banii, eu vin cu ideile si cu clientii tongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dami`i mie si te voi face celebruu:p

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Minţi. Ai 250.000 Euro şi întrebi asta pe TPU? Cât de incult să fii?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Posed Spatiu Comercial central am putea colabora daca santeti interesat
Cu stima 0744 626236

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am in proprietate 568 mp ultracentral, o mansarda, care vreau sa o compartimentez in 20 garsoniere pentru inchiriere. La o investitie de 50. 000 euro este profit net minim 30. 000 euro/an. Se poate ajunge pana la 60. 000 euro/an dupa 2 ani de activitate. Daca esti interesat trimite un raspuns si o adresa de mail pentru a primi detalii. Afacerea este perfect legala cu garantie imobiliara notarial.
Alin
discoclubblueas@yahoo.com

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai mult decit atit: am un teren minunat in coada lacului bicaz si caut partener pentru infiintarea unei pensiuni, care va aduce profit chiar si pe perioada crizei. Daca esti interesat contacteaza-ma la email icafulger@yahoo.com

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca te intereseaza sa investesti intr-un domeniu de viitor...atunci ENERGEN este cea mai buna varianta.Ne ocupam cu implementarea celor mai noi solutii pentru reducerea consumului de energie electrica si detinem exclusivitate pe piata din Romania. Si nici nu este nevoie de 250000 de euro, ci de numai 20000-30000 de euro.Detalii pe www.energen.ro sau la office@energen.ro

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

X

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am o idee foarte avantajoasa de afaceri pentru ambele parti.in zona ardealului intre jud.Sibiu si Brasov. Este vorba despre o afacere prin oferirea de servicii.ceva foarte necesar in acea zona...industra auto.fara concurenta.Astfel investitie initiala si profit nelimitat. Sper daca mai sunteti interesati de a investi intr-o idee profitabila inca in Romania sa ma contactati pentru a discuta detalii. email:kitty_bell2008@yahoo.com

| bluerose a răspuns:

Deci te-ai hotarat si ti-ai cumparat euro!

| bluerose a răspuns:

Sau astia ii ai in afara de suma pe care nu sti daca sa o schimbi in USD sau euro?

| kayan a răspuns:

Cred ca, pentru moment, cel mai bine este sa ai cash... asa ca pune-i la saltea si stai potolit.

| DeeVee a răspuns:

Poti sa-ti iei o masina ca lumea
Su sa-ti iei o casa la curte intr-o zona frumoasa...restul ii bagi in casa...Sau sa-ti renovezi casa actuala...tongue...

| andrey23 a răspuns:

Ceva turistic happy pe litoral.

| maryan_5776 a răspuns:

Pune-i la banca si traiesti din dobanda toata viatalaughing

| irecafa a răspuns:

Deocamdata poti tine banii la o banca care au in acest moment dobanzi mai mari si vei obtine un randament mai mare tinandu-i acolo decat sa pornesti acum o afacere.

Daca totusi vrei sa descizi o afacere acum iti recomand domeniul imobiliar pentru ca preturile sunt intr-o continua scadere, va fi o investitie pe termen lung pentru ca piata isi va reveni. Poti cumpara 4-5 garsoniere, care sunt acum cam 45.000 euro si sa le inchiriezi cu 250-300 euro pe luna + banii pe care ii scoti cand vinzi garsonierele.

De asemenea daca te pricepi putin poti investi pe piata de capital, din februarie pana acum s-au obtinut randamente si de 100%, piata este la nivelul din 2004-2005 si va creste in continuare.

Mai jos am pus 2 siteuri cu multe idei de afaceri, poate gasesti acolo una care sa iti placa

http://startafaceri.blogspot.com/
http://small-business-expert.blogspot.com/

| kittybell2008 a răspuns:

Sunt Fagateanu Florin si vreau sa propun sa investesti intr-o afacere buna si sigura pe timp de criza.

Am experienta in domeniu si cred ca o vulcanizare pe DN 1 ar fi ideala.Am gasit terenul foarte bun, intravilan, cu toate utilitatile trase.Am planul de implementare, planul de afacere si graficul cu costurile investitiei pana la cel mai mic detaliu.

Ast rasp dvs...la nr:0755947282