| Ramona7 a întrebat:

Salut am 13 ani fără 4luni, si as vrea sa strâng bani cam pana la Crăciun pentru un laptop aveți idee ce as putea face? Funda laughing)

Răspuns Câştigător
| LucaDezmir a răspuns:

2000 de lei sunt bani multi, pe care nu ai cum sa-i faci in timp asa scurt.
Poti incerca sa imprumuti banii de la parinti, rude (unchi, matusi, bunici), pe o perioada fixa (sa zicem un an) si in schimb sa le faci diferite servicii celor de la care ai luat bani imprumut sau sa furnizezi servicii pe bani la cunoscuti (plimbi caini, tai iarba, faci cumparaturi pentru batrani, ceva ce se potriveste cu varsta ta...) si in timp sa dai banii inapoi. Sunt sigur ca rudele iti vor "ierta" o parte din datorie daca vad ca le aduci bani regulat ca sa platesti datoria.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca ar fi asa de usor sa strangi 2000 ron in 2 luni nu ar mai munci nimeni pe lumea 12 ore pe zi pentru 700 ron

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Un laptop costă cel puțin 2000 RON. Eu i-aș ruga pe părinții mei să mi-l cumpere și m-aș angaja la următoarele: să duc gunoiul și să cumpăr pâine și lapte până la Crăciunul următor, cel din 2013. Dar m-aș ține de cuvânt!
Te invit pe http://lecturirecenzate.ro/ Îți va folosi!

| Ramona7 explică (pentru anonim_4396):

Eu fac asta cam zi de zi fără sa spun ceva dar am mai întrebat-o pe mama dacă îmi da ceva dar a spus ca pana la urma asta fac in fiecare zi si in plus este si gunoiul meu. De obicei wek-rândul mai fac curat in casa si îmi mai da de ex 50 lei sau mai mult, dar acum am foarte multe teme si nu mai am timp de asta crying

| Ramona7 explică:

Nu imi merge, adauga-ma in lista ta- ramydascalu@yahoo.com

| Andreea_Iosif_1990 a răspuns:

Http://sondajro.com/? ref=170227 vizioneaza reclame raspunde la sondaj si castigi 32 EURO pe zi! la inregistrare primesti 20 euro bonus! simplu! dureaza maxim 20 de minute pe zi! completeaza sondajul zilnic si intr-o luna poti castiga 960 EURO!
deci in doua luni umplii buzunarul! iti doresc bafta!