| Robert131 a întrebat:

Salut, am 14 ani si vreau sa stiu daca pot face un schimb valutar si daca o persoana poate sa imi trimita bani din alta tara prin west union. Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

La 14 ani nu poti face nici un fel de transfer bancar, schimb valutar sau primii valuta (bani straini).
Pentru transferuri bancare internationale sau case de schimb valutar, numai adultii de peste 18 ani pot afce aceste operartiuni.

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Minorii nu au voie, mergi cu parintii tai la banca si ei sa faca transferul nu tu.

| Robert131 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu la banca, la o casa de schimb valutar

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

| Adolf8 a răspuns:

Nu!