| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am 15 ani si vreau sa fac 1000 lei pentru a-mi cumpara un laptop. Avetii idee cum as putea sa fac aceasta suma de bani? (orice metoda e bine venita)
Multumesc!

6 răspunsuri:
| vladionut94 a răspuns:

Da du-te fara leptopul din magazin ironic vorbind sau in cel mai rau caz sa muncesti

| Phini a răspuns:

Vinde mobila din casa. habar nu am laughing

Eu pe la 12-13 ani cand aveam chef de bani, luam florile din gradina vecinilor si le vindeam tot lor. am scos aproape 200 de lei in 2-3 ore happy
Si lumea zice ca nu poti sa faci bani. si ca e criza laughing
Eu m-am bagat sa muncesc vara de la 14 ani, si tu ai putea. sau daca ai pile cum am eu, te poti baga la promoti.
Succes!

| Satres a răspuns:

Hmm, ceva mai serios? La impartit pliante se dau prea putini bani.

| shizu47 a răspuns (pentru Satres):

Poti sa completezi chestionare online pe www.exprim.ro, esti platit pe sondaj, trebuie doar sa-ti faci cont la ei ca sa le primesti pe mail...

| klaudiuc2000 a răspuns:

Sa speli vase la un restaurant

| postuanamaria a răspuns:

Imparte pliante