| Raymon a întrebat:

Salut. Am 16 ani și am strâns suma de 5000 de lei. Îmi puteți spune în ce as putea sa ii investesc fără prea mari bătăi de cap? Adică fără cripto. Etc

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Hai ca esti amuzant.

| Raymon explică (pentru darrio2007):

Scuza-ma. Ce ai găsit atat de amuzant?
Am strâns o suma de bani.adevărat. Din ce am primit și am reușit sa pun de o parte(intr-un an și jumătate) și prefer sa fac ceva sa ii înmulțesc decât sa îmi cumpăr haine/un telefon(de exemplu). Care oricum se devalorizeaza... nu toți vrem sa trăim pe salariul minim.

| Caro34 a răspuns:

Bună! Încearcă să cumperi monede de aur; acum sunt ieftine și vor creste cu timpul! Sau lire sterline, bare de aur, certificate de trezorerie etc! Mult noroc!

| Dandiiiiiiii a răspuns:

Unora 5000 lei li se pare putin. De atat fumeaza intr-o luna.
Poti cumpara un garaj si sa-l inchiriezi. Ah, ai 16 ani. Il cumperi pe numele parintilor.