| Anonim31fgggg a întrebat:

Salut, am 17 ani, si ma gandeam sa fac niste banii de buzunar, si doresc sa fac dropshipping, sa cumpar anumite lucruri de pe Aliexpress, lucruri nu foarte scumpe, si pe care le pot vinde personal in orasul meu. Am facut o lista cu primele produse, si vreau sa-mi dati o parere, despre ele si daca este ok pretul cu care le vand, de asemenea daca ma puteti ajuta cu niste idei de produse.

1. scrumiera portabila pentru masina 2.42 RON, si sa le vand cu 15 RON, poate si cu 20.
2. un stergator de masina lung, cu maner si la capat este dreptunghiular cu un material, 5RON, ma gandeam sa l vand cu 15RON.
3.rama (este o rama mai mare cu 3 locuri pentru poza si deasupra scrie LOVE ) 5RON, sa o dau cu 20 RON.
4. portofel, 8RON, sa l dau cu 30.
5. incarcator fast charging, wireless, 10 ron, sa l dau cu 40.
6. casti bluetooth, 15, lei sa le dau cu 40 de lei.
preturile in Romania pentru aceste produse sunt destul de mari, si nu, nu doresc profit mare, adica daca vind ce am mentionat mai sus, un produs de fiecare, o sa fie un profit de 115 lei. vreau o parere si idei de mai multe produse. multumesc.

Răspuns Câştigător
| ALEXICAmarketing a răspuns:

Daca este din Bucuresti poate sa le
livreze chiar el la metrou.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In primul rand ce vrei tu sa faci nu e dropshipping. Întrebarea e totusi unde le vinzi?

| Anonim31fgggg explică (pentru suntserios):

Olx

| suntserios a răspuns (pentru Anonim31fgggg):

Realizezi ca te va costra transportul pe olx mai mult decat obiectele in sine.

| ALEXICAmarketing a răspuns (pentru suntserios):

Daca este din Bucuresti poate sa le
livreze chiar el la metrou.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Așa. Dăi drumul!