| SexyBlue a întrebat:

Am 2000 lei vechi ( 20 milioane ) si nu stiu ce sa fac cu ei. Ma gandeam sa imi iau un laptop, problema e ca deja am un calculator foarte bun si il am doar de 1 an. Ma mai gandeam sa-mi iau un telefon foarte bun si scump, S3 de exemplu dar nu cred ca se merita sa dau atatia bani pe 1 telefon, care dupa 2 luni de jucat pe el il tin pe masa tongue. M-am gandit si la varianta unui scuter Second - Hand, dar sunt cam mic ( am 14 ani ) si nu pot conduce... Ce ma sfatuiti sa-mi cumpar?

8 răspunsuri:
| Braunion a răspuns:

Nu cumperi nimic, pui mana si mai strangi ca sa poti sa-ti iei ceva cu adevarat ''mare''. Cand o sa-ti mai vina mintea la cap nu o sa regreti ca ai pus bani deoparte.

| D3letrix a răspuns:

Tableta si iti mai raman si niste baniwinking

| NuMaCheamaNicicum a răspuns:

Poti,intr-adevar sa-ti cumperi o tableta... dar la un moment dat o sa te plictisesti de ea.(am trecut prin astfel de experienta).Iti poti cumpara un aparat foto.o imprimanta buna, sau o consola.
Oricum ti-ar mai ramane bani...
Si daca chiar vrei sa iti cumperi ceva misto i-ati un iPad Apple.
Cam atat pot sati recomand... Succes.

| LifeIsFine6243 a răspuns:

Deci eu chiar nu pot intelege genul asta de oameni. AI BANI, si nu sti pe ce sa-i cheltuiesti. Ce n-as da sa am si eu problema asta. Cumpara chestii de care ai nevoie si dupa, daca iti mai raman spargei pe nimicuri(tigari alcool etc)
LIVE YOUR FKING LIFE

| Cozma27 a răspuns:

Un aparat Nikon profesional...o sa ai toate fetele la picioare sa le faci cate o poza pentru FACEBOOK ca toate-s disperate dupa fotografii cat mai reusite

| Anghel_Cosmin_1990 a răspuns:

Mai strange vreo 1000 euro si i-ati un aixam

| Ddeeutza a răspuns:

Un telefon S3 mai bine..Pt ca are un prieten si este foarte bun.

| xxdestinyxx a răspuns:

Si eu am fost pusa in aceeasi situatie, dar voiam neaparat sa-mi cumpar un S3 care este foarte bun si-mi place, doar ca nu prea il folosesc pentru ca am tableta, in schimb il poti folosi cand iesi in oras sa faci poze foarte bune, sa filmezi sau sa descarci anumite aplicatii pe care sa le folosesti impreuna cu prietenii si sa va distratii, deci ar fi o alegere foarte buna, dar daca totusi nu vrei atunci iti sugerez sa-ti cumperi role, skateboard su 4 sau cu 2 roti(apropo ala cu 2 roti e bomba) sau un BMX si daca iti mai raman bani ii poti pune de o parte pentru o excursie sau o vacanta.
Daca nu crezi ca nimic din ce te-am sfatuit sa-ti iei nu iti trebuie atunci poti pastra toti banii pentru o excursie sau o vacanta.
Sper ca ti-am fost de folos.