| SexyBlue a întrebat:

Salut, TPU happy am 14 ani si am stransi 14 milioane ( 1400 lei ) si nu stiu ce sa fac cu ei.FAC O PARANTEZA. peste 10 zile trebuie sa vina nana si in fiecare an primesc 50 euro deci. happy s-ar putea sa am 1600 lei big grin ce as putea sa fac cu acesti bani? Eu ma gandeam asa sa-mi iau un laptop mai pune si tata maxim pana la 2000 lei. sau asa big grin sa am un laptop sa stau pe el seara calumea, sa ascult muzica. sa stau pe net, sa ma uit la filme stiti voi e super:X nu vreau pentru jocuri. mentionez ca am calculator foarte bun pentru jocuri deci n-am nevoie tongue. acum ma gandesc sa-mi iau un telefon foarte bun gen Samsung galaxy S2. dar nu cred ca se merita sa dau atati bani pe un telefon :-s. iar spre sfarsit ma gandeam sa mai strang si sa-mi iau un ATV mai mic pentru copii dar fain cu benzina laughing dar sigur costa mai mult.Voi ce ma sfatuiti sa fac cu banii?

Răspuns Câştigător
| Braunion a răspuns:

Sa-i pui deoparte. Tu vrei sa-i investesti in bunuri fara prea mare utilitate si care intr-un an se devalorizeaza drastic. E ca si cum i-ai toca marunt cu foarfeca...
Mai bine continui sa-i strangi. Cand iti va veni mintea la cap n-ai sa regreti ca ai pus o suma frumusica deoparte.

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia-ți o bicicletă bună. O parte din bani păstrează-i...

| hummmer a răspuns:

Mi-i dai mie daca nu ai ce face cu ei.

| MalinaH a răspuns:

Trebuie neaparat sa ii cheltuiesti? Pune-i deoparte.

| NeymarJr11 a răspuns:

Frate, nu-ti lua laptop nu ai nevoie, ca ai Pc nu ai inteleg rostu.
Ti-as recomanda, daca ai cap si te duce capu sa bagi 1 bilet la pariuri dar sigur 100% din, 20 de milioane, sa faci 40-60-80-100, s-au bagai in banca, cand doamne fereste ai nevoie de ei pentru orice problema, s-a ai scoti.
1. Daca nu ai ce face cu bani, crede-ma ca gasesti ce sa faci cu ei laughing, ia-ti o bicicleta, role, etk.
2. Nu-ti lua ATV mic, vei creste si ramane mic.
3. Iati un scuter, un motor la 800-900 euro :d.
4. Bafta.
5. Funda, laughing)

| Dismally a răspuns (pentru NeymarJr11):

Asta ai face tu cu banii, i-ai baga la pariuri sa-i dublezi? laughing Vezi sa nu uiti, cand faci rost de ceva bani mergi la pariuri repede cu ei, eventual poti sa iti vinzi telefonul, calculatorul, banii ii bagi in pariuri "sigure 100%" si te umpli de bani garantat.

| FabianelSHAF a răspuns:

Salut! Eu zic sa iti ia ceva mai mic de exemplu un telefon si de restul poti sa te duci la mare! Sau sa faci o excursie prin toata Romania de exemplu la noi in Arges sunt niste ramasise unde erau Romanii... e foarte frumos sau poti sa te duci la munte! Sper ca te-am putut ajuta funda?

| robertos41 a răspuns:

Un pc bun de jocuri pentru mine vine undeva la 2800 lei eu mi l-am facut pe bucati si o fost 3400 de lei deci te-as sfatui sa iti iei un tel si pentru ce vrei sa faci cu laptopul tiar fi bun si unu de 900 de lei

| IWillHelpU a răspuns:

Heiii! Deci nu isi au rol inestitile in laptop, telefon si ATV. Ce zici de o vacanta ( + banii parintilor ) la mare in Romania undeva?

| boby123 a răspuns:

Daca vrei un atv mu gasesti sub 550 euro unul bune eu am si l-am luat cu 1000 euro eu iti propun sa mai strangi niste bani si sa-ti iei un atv de 125 -150 cc eu il am de 920 cc 4+4 asa ca ori un tel ori atv alegerea e numai a ta