| iiooaannaa26061994 a întrebat:

Cine se pricepe la laptop-uri si imi spune ce trebuie sa il intreb pe vanzator despre un laptop second hand de exemplu ce memorie are, ce putere sau habar n-am pentru ca sa stiu daca merita sa il cumpar sau nu. funda

3 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Sh niciodată, deoarece laptop-urile au o viață scurtă, cel mai bine nou. Cu 13-14 milioane cumperi laptop performant, fără probleme.

| ferry2323 a răspuns:

Intreaba ce placa video are. ferestete de nVIDIA, via.

| FvLaD123 a răspuns:

Daca til iei ca sa te joci pe el, intreaba de unul cu placa video de 1 gb sau cat vrei u si ram sa aiba de 1-2 gb. daca til iei ca sa lucrezi sau sa stai pe internet pe el, intreaba de unul care are 1 gb ram.