| silviutgv1992 a întrebat:

Am 22 de ani si permis de 3 ani si vreau sa cumpar un Matiz 0.8, problema este ca nu vreau sa il trec pe numele meu pentru ca stiu ca o sa platesc sume foarte mari la asigurare. Daca il trec pe numele mamei mele care este pensionara si nu are permis de conducere o sa platesc mai putin la asigurare?
Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Krafter a răspuns:

Normal platesti cu mult mai putin. Mama ta trebuie sa umble peste tot can inscrii masina sau sa iti faca imputernicire la notar si umblii tu. Plateam la fiat 1.2 250 lei pe an in 2012 si anul trecut am avut 870 la euroins pe un an...

| KodrutZ a răspuns (pentru Krafter):

Acuma depinde cit de idioti sint aia de la asigurari. De ce si-ar asigura un pensionar masina pe care si-a cumparat-o ca sa o tina (teoretic vorbind) in parcare mai ales fiindca nu are permis?