| EUeStEEu a întrebat:

Salut,am contul de PayPal pe euro, cum fac căci trebuie să îmi trimită cineva in dolari?

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Vezi tutorial Youtube e si in romana

| GabiDumitrescu a răspuns:

Nu faci nimic. O sa ai dupa aia si dolari. Tu ai setat MONEDA PRIMARA ca euro, insa poti primi orice moneda si va ramane in moneda respectiva. Poti face conversie cand vrei tu, ulterior.

| Sekim a răspuns:

Se face conversia automat din orice moneda in cea pe care o folosești.

| KR0NSTADT a răspuns:

Faci exact ce scrie în regulamentul de funcționare.

| SLexuS a răspuns:

Nu faci nimic, PayPal are un sistem in care, daca cineva are contul pe dolari si tu pe euro, o sa se faca conversia automat.
De exemplu, el iti trimite 10$, tu o sa primesti 8.24 euro, daca iti trimite pe friend and familly o sa primesti suma exacta ( in caz ca nu este din Europa, PayPal o sa isi traga niste taxe, in general este sub 1 euro ).