| Ihavemylif3 a întrebat:

Salut, am o nelamurire.
Un prieten vrea sa imi trimita 10 dolari prin PayPal.
Ca sa imi fac cont de PayPal imi trebuie Card?
Si daca nu am Card dar pot sa imi fac cont fara Card el imi poatre trimite?

6 răspunsuri:
| MrAnderson a răspuns:

Pai...fara card, cum vrei sa ridici banii? laughing

| Ihavemylif3 explică (pentru MrAnderson):

Nu vreau sa-i cash, vreau sa folosesc bani digital sa cumpar programe, etc.

| MrAnderson a răspuns (pentru Ihavemylif3):

Pai atunci, logic ca ai nevoie de un cont bancar, nu? happy

| FlorinM28 a răspuns:

Ai nevoie de un cont si un card atasat contului PAYPAL.

| dumitrita25 a răspuns:

NUUU este nevoie de card

| Damira95 a răspuns:

Buna. Eu stiu ca pentru Paypal ai nevoie de un cont bancar care sa fie inregistrat la Paypal. La Paypal trebuie sa ai cont, iar sincronizarea cu contul bancar dureaza cateva zile. Trebuie desemenea sa ai 1.5 euro in cont care iti sunt retrasi de Paypal pana la confirmarea contului de catre Banca la care ai deschis contul, prin intermediul unui cod.

Procedura in sine de creare a contului nu este dificila, insa necesita cateva zile.

Cred ca cel mai simplu ar fi sa iti trimita banii prin WesterUnion.