| Rares311 a întrebat:

Salut! Am facut o cerere de refinantare la BT pentru ca am mai multe credite, majoritatea online(la IFN uri). Cand am fost acolo nu a fost nicio problema, totul posibil. Dupa ce mi-a verificat situatia la biroul de credite a aparut o problema, mai exact unul dintre credite era trecut pe 0, nu stiu de ce... iar cu acel credit pe 0 mi-au spus ca nu pot obtine refinantarea. De acolo nu au putut sa-mi spuna care ar fi acel credit, ci doar data cand a fost facut contractul. Cum as putea rezolva aceasta problema cat mai repede pentru a putea obtine refinantarea saptamana aceasta? Astept deja de 2 saptamani si nu am reusit sa rezolv nimic. Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Cauti in contractele pe care le-ai facut in trecut si nu le-ai platit integral si le achiti, ca ei sa intre in sistemul de credite si sa scrie ca nu mai ai datorii.
Vezi si contractele sau facturile neplatite de telefon, internet gaze, apa... ceva ce nu ai platit in trecut, fiindca cineva te-a listat acolo.