| anonim_4396 a întrebat:

Salut, Am luat o teapa p okazii...am cumparat un iphone 3gs neverloked de la un tip din brasov. bun doar ca in colet era un 3g, am incercat sa il sun. nimic nu raspunde la telefon i-am trimis un mail si in cele din urma a intrat p mess si am vorbit doar ca el sustine in continuare ca a trimis 3gs. pot sa depun o plangere la politie daca sunt minor? abia peste o luna fac 18 ani mersi mersi

Răspuns Câştigător
| Gentleman_2265 a răspuns:

Fara nici o problema, daca ai implinit 16 ani, poti face o reclamatie. Si te sfatuiesc sa o faci cit mai repede. Du-te la politie, iar ei o sa te indrume intru colectarea dovezilor. Si eu am trecut prin asa ceva si s-a rezolvat, crede-ma! Daca vrei te rog da-mi mie funda, ok?

6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

E oarecum greu de dovedit, un mic sfat numai cumparati de pe net produse de la baieti si nici chiar de la unele societati comerciale fantome care dau tzeapa.Marfa de genul asta are nevoie de proba,ei cum iti fac proba prin colet? E si asta reglemantata de lege, dar nu te va despagubi nimeni fara sa actionezi in instanta si alte chestii, nu prea se merita efortul.Pe viitor casca ochii

| avoncosmeticecoordonator a răspuns:

Nu are nici o importanta ca esti minor.
du-te si vb la politie si vezi acolo ce ti se cere.

| ioanaabt a răspuns:

Cred ca ar trebui sa astepti sa implinesti 18 ani.cam asta se intampla in Romania noastra.

| Puiu_3680 a răspuns:

Da,dar trebuie sa aduci dovezi, ai face bine sa faci poze la produsul de pe site, eu niciodata nu am avut incredere in acest site. Funda te rog

| maddogg009 a răspuns:

Razvy18 baga id darius. flaviu si mai vb iar pentru ceilalti multumesc pentru raspunsuri

| razvy18 a răspuns:

Frate nu stiu ce sa iti zic dar daca te mai intereseaza un 3gs te pot ajuta eu, te pot ajuta sa iti vinzi si 3g-ul tau si sa iti iei 3gs-ul, astept un raspuns