| Alexalb a întrebat:

Salut, am o intrebare, am card din acela de student la BRD și am și aplicație și cineva care are card la alta banca mi-a trimis o sumă de bani prin aplicație și comisionul mi l-a luat mie. Iar altădată cineva care are cont in Anglia mi-a trimis o sumă de bani, dar i-a luat comision ei. Adică comisionul se ia de regulă celui care primește suma sau celui care transferă? Ca nu ințeleg cum funcționează.

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Depinde de bancă unele i au de la cel care primeste altele de la cel ce trimite, naiba stie politica lor, tu trebuie sa mergi sa i intrebi de ce te au comisionat pe tine.

| Makeithappen a răspuns:

De obicei, comisionul se ia celui care trimite banii.