| draganmanager90 a întrebat:

Salut am o mare problema am praf mult pe ventilatorul de la calculator cum pot sa -l curat cu ce? am garantie si nu vreau sa - l desfac cand merge se incalzeste si miroase a ars daca il folosesc asa ce risc?

Răspuns Câştigător
| remus a răspuns:

Aspira depunerile de pe ventilator si praful din pc. prin orificiile capacului din spate, fara sa-l demontezi, cu un aspirator la care ai atasat acel dispozitiv tip palnie.

8 răspunsuri:
| lily1970 a răspuns:

Am avut si eu problema asta, dar mie mi s-a terminat garantia si l-am desfacut pentru ca odata ce ventilatorul nu se mai roteste se incalzea calculatorul f. tare si se oprea. Cand l-am desfacut era f. mult praf pe elicea respectiva, am luat o pensula de colorat fina si l-am curatat; de atunci nu mai am probleme.
oricum trebuie sa-l desfaci ca altfel risti sa se arda ceva in el;
daca zici ca-i in garantie il duci la un atelier unde au contracte de reparatii cei de la care l-ai cumparat.

| marioBARCELONA a răspuns:

Am un preten ce se ocupa de calculatoare si executa operatiunea cu ajutorul unui compresor mic de apartament...
Succes!

| secretoasa a răspuns:

Explica...

| oky a răspuns:

Am avut si eu problema asta si l-am desfacu si am tras prafu ala cu aspiratorul si acum merge perfect :p

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru a nu pierde garantia te duci la mall si iti iei altu laughing

| Titi_7923 a răspuns:

Cu pensonul de desen poti curata ventilatorul cel mai bine, il desfaci si te apuci de treaba, stiu ca o data la 4 luni e bine sa il curati de praf altfel se va bloca calculatorul, sau cel mai bine e sa te duci la un service

| draganmanager90 explică:

Ms la toti pentru ajutor am rezolvat cumva

| draganmanager90 explică:

L-am dus la un service si adio praf acum merge perfect