| StefanAndrei242 a întrebat:

Salut! Am o mica afacere unde vand diferite obiecte realizate manual. Vreau sa-mi fac un site dar nu am firma, dar doresc sa-mi maresc afacerea.

Exista in Romania o platforma unde poti face anunturi sau un magazin online direct, cum este Etsy de exemplu din alte tari?

Sau exista un mod de a face un magazin online fara firma, prin alt serviciu care ofera asa ceva?

Daca a mai facut cineva ceva de genu as fi recunoscator daca m-ar ajuta.

2 răspunsuri:
| ValentinMihai78 a răspuns:

Pe Instagram, Facebook, există o mulțime de persoane, firme de hand made. Căutați, realizați o prietenie și cereți sfatul.
Oricum, fiscul a cam devenit mult mai atent și e bine să aveți o firmă, dacă doriți să realizați comerț online.
Oricum, din ce am observat, căci îmi place acest domeniu, este cam aglomerată piața, România nu este prea deschisă spre astfel de produse, deci încercați să aveți o firmă pentru a putea să vindeți online, inclusiv internațional.

| ElaIliesi a răspuns:

Da, pe Breslo poti crea magazin. E un fel de etsy local, exclusiv cu produse handmade. As zice sa incerci insa si pe OLX, Facebook (grupuri nisate sau Marketplace), au foarte mult trafic si o pozitie buna pe Google, astfel ca pot iesi in rezultate mai usor decat daca ai avea site propriu.