| bibby1234321 a întrebat:

Salut! Am primit azi mesaj de la BT din cauza unei tranzacții de 15 euro și câțiva cenți respinsa(din cauza fondurilor insuficiente). Problema este ca eu nu am vrut sa plătesc nimic și nici nu am dat datele cardului site-ului. Am accesat site-ul din mesajul trimis de eu și era un call center. Mi s-a întâmplat același lucru încă de doua ori. Cum as putea sa remediez problema?

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

In primul rand, esti sigur ca de la BT era mesajul?
Sa nu fie un spam care se da drept BT, si te fraiereste sa le dai detaliile cardului.
Ai BT Pay instalat?

| NisipLaMare a răspuns:

Ai grija sa nu ai virusi.
Probabil toate informatiile sunt luate din app de pe mobil.
Asta este tehnologia cand iti pui cardurile pe telefon risti sa platesti ce nu vrei.

Ce site e