| Spulber_Tudorel_1998 a întrebat:

Salut, am primit un mesaj de la un numar de telefon obisnuit in care imi zicea ca "Au fost virati 600 lei in contul d-voastra bancar... " De la paypal. Eu am vorbit cu cineva care are sa imi datoreze acea suma de bani. Cred ca este o farsa/inselatorie. Tinand cont ca este un numar de telefon normal. Este adevarat?

3 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

PP nu trimite nici un mesaj sms, doar pe mail. Depinde, poate o fi la tine vreo setare mai ciudata, dar ma indoiesc. Oricum, cit dureaza sa verifici in PP? Te uiti si daca nu-s acolo banii, atunci e teapa. Simplu!

| aCek1ng a răspuns:

Posibil, eu primeam mesaje de genu ca sunt chemat in judecata pe telekom da eu am sim de Orange rolling on the floor

| DarkAngel891989 a răspuns (pentru aCek1ng):

Eu ii sunam inapoi si le bagam cateva frigidere cu carne de sarbatori...si asa se apropie sarbatorile laughing