| dannyadmin a întrebat:

Salut, am un card Visa Electron la Pireus bank, dar acum sunt in alta tara si vreau sa depun o suma de bani pe card, cum pot face, adica daca ma adresez la o banca din orasul unde sunt acum, dar nu e Pireus, cum fac, ce taxa pot sa achit, cat mai multe informatii va rog, mersi anticipat?

1 răspuns:
| DoarImpreuna a răspuns:

Trebuie sa stii contul IBAN al tau (nu numarul de pe card) codul SWIFT al bancii, adresa bancii din localitatea ta si numele bancii. Mergi cu aceste informatii la o banca (e posibil sa trebuiasca sa ii depuna cineva care are cont in tara in care esti) si se depun. Ajung in cont in max 5 zile.