| RaduMirceaROHsHXJsK278 a întrebat:

Salut!
Am un cont la BCR in lei și vreau să transfer o sumă în dolari în cont. Se face conversia la lei automat sau îmi trebuie un cont in dolari?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu am inteles, poate clarifici, spui ca ai un cont la BCR in lei si vrei sa transferi in dolari in acelasi cont?

Cum adica?
1. De unde transferi banii?
2. BCR este contul care primeste sau care transefra catre alt cont in dolari?

| RaduMirceaROHsHXJsK278 explică (pentru Violleta2022):

Nu am un cont in lei la BCR și o sa primesc dolari în el. trebuie sa îmi fac cont in valuta sau se face conversia automat?

| gigite a răspuns (pentru RaduMirceaROHsHXJsK278):

NU asteapta ca vor intra EUR!

| Violleta2022 a răspuns (pentru RaduMirceaROHsHXJsK278):

Spui tu asa: "Nu am un cont in lei la BCR"

Pai, daca nu ai cont in lei la BCR, ce fel de cont este ala? In valuta?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Faci un cont în dolari.

| NunuNini a răspuns:

Fiecare tip de valuta are nevoie de cont separat. Nu poti incasa in contul de lei.

| ZyRRe a răspuns:

Daca contul este in lei si tu o sa primesti dolari pe el, se face conversia automat la cursul valutar din ziua respectiva.