| BiiiB02 a întrebat:

Deci, am o maare nelamurire. Daca primesc dintr-un alt cont o anumita suma de bani, ex: USD (dolari), cardurile VISA fac automat conversia in LEI?
(nu stiu daca am ales categoria corecta)

Răspuns Câştigător
| a1doru a răspuns:

Nu poate banca sa faca schimbul fara acceptul tau.dar,daca tot ai de primit o suma de $,cel mai indicat este sa deschizi, inainte, un cont in $.

| BiiiB02 explică (pentru a1doru):

Chestia cu USD a fost un exemplu. Eu vroiam sa stiu daca indiferent de moneda in care o sa primesc suma respectiva, conversia se va face.

2 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Sau, te suna cei de la banca si te intreaba daca vrei sa-ti faca ei conversia.