| andoezgame a întrebat:

Salut, am varsta de 15 ani si am primit o bursa la liceul meu. Am fost sa-mi fac un card BRD pentru a primi banii. Deci am si eu o intrebare. Pot sa cumpar un abonament online la Spotify sau Netflix cu acest card?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu! Din pacate, un abonament la Spotify sau Netflix, se poate face numai dupa implinirea varstei de 18 ani.
Dar pot face unul din parintii tai!

3 răspunsuri:
| SofiaTeodorescu a răspuns:

Bani de liceu nu intra luna de luna, asa faceau si cu noi, baga de Craciun vreo 5 milioane baga in martie de paste si cred ca si in august si septembrie.La noi se lucra cu BT pentru cei de la BRD intra dupa 2, 3 zile.Netflix ia bani in fiecare luna.

| andoezgame explică (pentru SofiaTeodorescu):

Mersi mult de raspuns. La bani de liceu ma refeream si eu dar am crezut ca nu e peste tot in Romania. Eu doar vreau sa stiu daca pot cumpara abonamentul de la Netflix? Si daca, cardul meu este eligibil pentru asa ceva, si app, banii intra pe perioada scolii nu? nu se face exceptie vara?

| SofiaTeodorescu a răspuns (pentru andoezgame):

Poti sa iti faci, dar cum intra greu bani nu o sa poti plati luna de luna doar daca pui tu bani pe card cand nu iti intra, da intra doar pe perioada scolii bani si in fiecare an trebuie sa iti faci dosar.