| Cipri113 a întrebat:

As dori sa ma bag intr-o "afacere" si anume sa aduc lucruri din Germania cu dubă(scule, biciclete, electrocasnice.etc) pentru revanzarea lor ca lucruri Sh. Intrebarea mea e, pot trece vama linistit, pentru ca nu o sa am bon pe lucrurile cumparate din targuri de vechituri? Astept un raspuns sigur. Multumesc! Funda.

Răspuns Câştigător
| Panamax a răspuns:

Du-te intr-o piata de vechituri la noi si ai sa vezi ce vand baietii, asa iti faci o idee.
E ok faza cu platforma.

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ca persoana fizica s-ar putea sa ai probleme cu multe lucruri de acelasi fel, daca nu ai o firma si nu ai documente pe bunurile ce le aduci, se poate socoti ca sunt furate sau contrabanda.

| Panamax a răspuns:

Olx-ul este plin cu vechituri de afara.
Nu o sa poti concura cu cei care fac asta de mult timp.Au preturi mult mai bune.Au filiera lor etc.
Un dus intors cu duba te costa 500 E.

| Cipri113 explică (pentru Panamax):

Asta cam stiu, dar mi as deschide un magazin cu asta in zona rurala

| Cipri113 explică (pentru Panamax):

Pe langa asta, si o platforma aducand o masina oentru dezmebrat sau o chirie.

| TodireanuDan a răspuns (pentru Cipri113):

Salut. La vama se poate trece cu acele vechituri fără probleme?! Sau trebuie acte/ bon ceva?

| TodireanuDan a răspuns (pentru Cipri113):

Salut. ai aflat vreun răspuns legat de trecerea prin vama cu Marfă/ vechituri? Trebuie acte/bon?

| Panamax a răspuns (pentru Cipri113):

Du-te intr-o piata de vechituri la noi si ai sa vezi ce vand baietii, asa iti faci o idee.
E ok faza cu platforma.