| TripleKill16 a întrebat:

As vrea sa imi cumpar si eu o masina la mana a 2-a si as vrea sa stiu daca pot lua un credit pentru auto am inteles ca se poate lua credit si se v-a pune gaj masina pe care o cumperiwinkingInca nu am servici si as vrea sa stiu daca se poate mersi big grin

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru a lua un credit principalele conditii sunt sa ai cel putin 18 ani si sa ai un venit lunar permanent de cel putin 3 luni, respectiv sa fii salariat sau sa ai alt venit. Fara aceste 2 conditii nici o banca nu-ti va acorda credit.

| DimLight a răspuns:

Practic bancile dau credit doar daca ai un venit stabil si in functie de el iti dau o anumita suma credit pe care-l returnezi apoi in diferite rate raportat la salariu tau, ai mai putea totusi in cazul in care o iei leasing, insemnand ca atunci cand nu poti plati rata ei vin si-ti iau masina happy oricum nu sunt sigur daca gasesti vreo firma sa iti ofere rate daca nu ai un venit stabil indiferent cat de mic

suntserios
| suntserios a răspuns:

Atat timp cat nu ai un venit nu iti da nicio banca niciun fel de credit.